Strona główna Powrót Mapa serwisu O serwisie Kontakt
Start Powrót Mapa O serwisie Kontakt
Google
 
Twój Pleszew Galeria Pleszew Live TV Pleszew eSąsiedzi
Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Subskrybuj kanały RSS Wydrukuj tą stronę Biuletyn Informacji Publicznej English Francais Deutsch
Szczecin znów pokonany 2010-05-17 10:41:31

Spotkanie nie zaczęło się dobrze dla Open. Po pięciu minutach przyjezdni prowadzili 5:9. W siódmej minucie rzutem za trzy wyrównał Olejnik, który za moment (dzięki celnemu osobistemu) dał nam pierwsze prowadzenie  - 20:19. Ostatecznie jednak to AZS wygrał kwartę 21:22.

open-azs szczecin

II kwarta to przewaga gości, którzy po 2 minutach wygrywali 21:28.  Open przegrywał walkę pod tablicami, nie miał szczęścia przy rzutach. Zbliżenie się na minimalną różnicę do akademików, kończyło się momentalnie ich kilkupunktowym „odejściem”. Po pierwszej połowie było zatem 38:42. 

open-azs szczecin

III kw. rozpoczęła się od „trójki” Kałowskiego. Ten sam zawodnik w 3 minucie trzeciej odsłony rzutem zza lini 6.25 doprowadził do remisu 47:47.Goście zdobyli co prawda 2 pkt., ale Machynia, znów rzutem za trzy, dał nam prowadzenie 50:49. Po 2 osobistych Cudowskiego  minimalnie prowadzili goście. Potem prowadzenie zmieniało się jeszcze kilkakrotnie. Przełomowym momentem były akcje Dryjańskiego i Olejnika na minutę przed końcem kwarty, dzięki którym udało się nieco „odjechać” szczecinianom. Euforia na trybunach zapanowało gdy na 4 s. przed końcem trzeciej ćwiartki Dryjański trafił z faulem i wykorzystał osobisty, choć po tej akcji Majecherkowi udało się jeszcze zdobyć 2 pkt. w ostatniej sekundzie.

open-azs szczecin

open-azs szczecin

IV kwarta to nadal koncert gry naszej drużyny, choć już na początku czwarte przewinienia załapali zarówno Dryjański, jak i Kaczmarzyk. Olejnik powiększył naszą przewagę do 6 pkt. – 72:64.  W tej części gry AZS już całkowicie nie mógł sobie poradzić z koszykarzami Open, którzy nie pozostawili żadnych złudzeń gościom i dominowali na parkiecie. Trafienia Kaczmarzyka, Olejnika, Machyni, Dryjańskiego sprawiły, że na minutę przed końcem publiczność na stojąco oklaskiwała biało-zielonych, skandując „dziękujemy, dziękujemy”. Wynik  89:75 ustalił z osobistych Machynia i AZS przegrał z nami trzeci mecz w tym sezonie.

open-azs szczecin

open-azs szczecin

Stan rywalizacji play-off o bezpośredni awans do I ligi 1:1. Decydujące spotkanie już w najbliższą środę w Szczecinie. Jeśli Open zagra tak, jak w drugiej połowie tego meczu, możemy się spodziewać powodów do radości ;-).

open-azs szczecin


Open Basket – AZS Szczecin 89:75 (21:22, 17:20, 32:22, 19:11)

Open Basket: Dryjański 27, Olejnik 20, Machynia 15, Kałowski 12, Kaczmarzyk 8, Szymczak 3, Czarkowski 2, Kikowski 2


XHTML 1.0 Valid   CSS 2.0   Partnet - PIX New Technologies - Ajax